top of page

5 trików na tańsze wesele!

Marzysz o bajkowym ślubie, ale portfel krzyczy "STOP!" na samą myśl o organizacji wesela? Nie martw się! Dzięki tym trikom będziesz wiedzieć, na czym możesz oszczędzić już na etapie planowania budżetu. Oto pięć pomysłów, jak zoptymalizować koszty! 

1. Skrupulatna lista gości – skreśl "bo wypada"! 

Okej – zaczynamy od tajemniczego punktu numer jeden. Przyjrzyj się swojej liście gości. Czy naprawdę potrzebujesz tam dalekiego kuzyna, którego ostatnio widziałeś w wieku pięciu lat? Skróć listę do najbliższych i najważniejszych osób. Nie tylko zaoszczędzisz na talerzykach, ale także stworzysz bardziej kameralną atmosferę.


2. Nie bój się zimy – zorganizuj zimowe wesele! 

Myślisz że ślub to tylko letnia sprawa? Błąd! Zimowe wesela również mają swój urok. Sale bywają tańsze, dostępność terminów lepsza, a i atmosfera potrafi być niezwykle magiczna. Pomyśl o ślubie zimą, a zobaczysz, ile możesz zaoszczędzić. Plusy? Unikniesz gorączki sezonu ślubnego i najprawdopodobniej załapiesz się na jakieś zniżki u usługodawców!


3. Kwiaty – mniej to czasem więcej! 

Niech Cię nie zwiedzie kwiatowy obłęd. Zamiast wybierać egzotyczne odmiany roślin, które są drogie, a ich sprowadzenie kosztowne, zastanów się, czy może nie spodobają Ci się jakieś lokalne rośliny. Wybierz sezonowe kwiaty i zminimalizuj ich ilość. Proste kwiatowe kompozycje bywają równie efektowne, co te drogie i wystawne.


4. DIY i wynajem dekoracji – Twoje ręce, Twoje oszczędności!

Dekoracje to klucz do magicznej atmosfery. Jeśli masz czas i możliwości, to możesz spróbować zrobić dekoracje samodzielnie. DIY to nie tylko trendy, ale i świetny sposób na zaoszczędzenie. Samodzielnie możesz przygotować np. zaproszenia, lampiony, bukiety na stół czy podziękowania dla gości. A jeśli nie masz zdolności manualnych, to możesz wynająć dekoracje, zamiast kupować. Wynajem rozwiąże też problem nadmiaru dekoracji pozostałych po weselu.


5. Dodatki za rozsądną cenę!

Zaproponowano Ci dodatkowe usługi, ale koszty Cię przerastają? Powiedzmy sobie to jasno: nie musicie mieć na weselu żadnych dodatków. Ani usług barmańskich, ani słodkiego i wiejskiego stołu, ani fotobudki.


Jeśli jednak chcesz zorganizować takie atrakcje po kosztach, to zamiast usług barmana, możesz zrobić stolik z alkoholami i dołożyć przepisy na drinki. Produkty na słodki i wiejski stół możesz wynająć na sali albo zakupić u lokalnych dostawców (ważne, żeby sprawdzić jakie dokumenty potrzebujecie do wprowadzenia na salę jedzenia, które tam nie zostało przygotowane). A fotobudkę możesz przygotować samemu i wykorzystać do robienia zdjęć np. statyw z telefonem.

 

Budżet weselny to tylko i aż ramy finansowe określające, ile środków będzie potrzebnych na zorganizowanie wymarzonej imprezy. Ślub to Twój dzień, więc warto ustalić, co będzie takim MUST-HAVE, na który przeznaczysz najwięcej środków, a co można zrobić „po kosztach”. Dasz radę!

 

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page